WORD w Sieradzu otworzył ODTJ. Koszt? Prawie 13 mln zł

  • 25/09/2017

W piątek odbyło się uroczyste otwarcie ODTJ-otu w Sieradzu. Obiekt jest własnością tamtejszego WORD-u. Inwestycja kosztowała 12,7 mln zł.

więcej

Koreański towar deficytowy [cały tekst]

  • 22/09/2017

Chyba nikt nie spodziewał się, że wygrane przez dilerów Kii przetargi w ośmiu wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego przysporzą właścicielom OSK tak dużych problemów. Na nowe rio trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Do tego trudno nazwać go niezawodnym. Auta potrafią się zepsuć po przejechaniu zaledwie 5 tys. km.

więcej

(Nie)porozumienie. Felieton Marcin Zygmunta

  • 21/09/2017

Rozmawiamy ze sobą, ale się nie słuchamy – takie zdanie chyba najbardziej charakteryzuje polskie społeczeństwo. Nie inaczej jest z przedstawicielami branży nauki jazdy. Każda organizacja ma swój zbawczy plan naprawczy, oczywiście jedyny słuszny! Swoje trzy grosze dorzucają jeszcze niezrzeszeni właściciele szkół jazdy oraz ich pracownicy.

więcej

Szczecinianie produkują świecące w ciemności krawężniki. Żeby było bezpieczniej

  • 20/09/2017

A gdyby tak obrzeża drogi rowerowej albo schody świeciły, byłoby bezpieczniej - pomyśleli młodzi szczecińscy inżynierowie i... swój pomysł zmaterializowali. Betonowe prefabrykaty wypełnione żywicą z pigmentem miały premierę w Stargardzie, a teraz jadą na południe Szwecji.

więcej

Kultura za kierownicą. Przydałaby się także instruktorom

  • 19/09/2017

Chcę podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi kultury za kierownicą. W ostatnim czasie, jeżdżąc prywatnym samochodem po ulicach Poznania, spotkałem się z tak chamskimi i idiotycznymi zachowaniami instruktorów prowadzących szkolenie, że postanowiłem to skomentować.

więcej

Prawko z klonowym liściem. Jak jest w Kanadzie?

  • 18/09/2017

Powiedzenie „Będziesz miał tu Kanadę” w języku naszych dziadków znaczyło dostatek, wygodę, beztroskie życie. Dziś Kanada nie jest już symbolem bogactwa i luksusu, ale kierowcom żyje się tam łatwiej niż w Polsce.

więcej

WORD w Krośnie wymienia samochody. Jedyny diler zaproponował… kię rio

  • 15/09/2017

W przetargu na zakup nowych aut przeznaczonych do egzaminowania na kat. B w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie wystartowała tylko jedna firma. Jest to diler oferujący nową kię rio.

więcej

Chciał pomóc starszemu koledze. Do egzaminu nie przystąpił, zdradził go wygląd

  • 13/09/2017

W poniedziałek w kieleckim WORD-zie doszło do niecodziennej sytuacji. Na egzamin teoretyczny przyszedł mężczyzna, który wylegitymował dowodem osobistym kolegi. Ten poprosił go o pomoc w zdobyciu prawa jazdy. Ich plany zniweczył czujny egzaminator.

więcej

ODTJ nie jest wesołym miasteczkiem. Wywiad z prezesami PSITJ

  • 12/09/2017

– Boję się czasów, kiedy ODTJ-oty staną się obowiązkowym elementem procesu szkolenia i będą traktowane jak dzisiejsze WORD-y, czyli instytucje, które za pieniądze umożliwiają pozyskanie kolejnego dokumentu – ocenia Jerzy Smagała, wiceprezes powołanego w tym roku Polskiego Stowarzyszenia Instruktorów Techniki Jazdy.

więcej

Pracuj, żeby żyć, nie żyj, żeby pracować

  • 11/09/2017

Czy instruktor nauki jazdy to niewolnik, który całymi dniami pracuje za psie pieniądze, żeby wyżywić rodzinę i zapewnić jej godny byt? A może robi to dlatego, że nie umie odmówić kursantom, jest empatyczny, bo wie, jak może wyglądać proza życia?

więcejprzeczytaj więcej aktualności